چگونه بیت کوین بدست آوریم؟

چگونه بیت کوین بدست آوریم؟

شاید شما با یادگیری اصول اولیه بیت کوین با خواندن مطالبی در مورد آن یا دیدن فیلم و کلیپ هایی از پتانسیل آن هیجان زده شده باشید و خواستار خرید مقداری از آن ها شوید.اما چطور؟

(لطفاً بیش از مقدار داراییتان در آن سرمایه گذاری نکنید چرا که ارزهای رمزنگاری شده بی ثبات هستند و قیمت آن ها فعلاً در حال نوسان است و ممکن است پایین بیاید.)

بیت کوین را می توان در مبادلات و یا به طور مستقیم از طریق افراد دیگر در بازار خریداری کنید.

بسته به اینکه از چه کسانی خریداری می کنید یا در کجا زندگی می کنید شما می توانید از طریق کارت های اعتباری و انتقال ها یا سایر مبادلات ارز های رمزنگاری شده از آنها استفاده کنید.

۱٫ راه اندازی یک کیف پول

اولین گام ساخت یک کیف پول برای ذخیره کردن بیت کوین است. شما برای خرید ها و انتقال های خود به یک کیف پول نیاز دارید. این یک کیف پول آنلاین است.یک کیف پول دسکتاپ یا موبایل یا یکیف پول آنلاین یا آفلاین یا یک کیف پول سخت افزاری. 

هر کدام از این کیف پول ها خدمات متنوع و نقاط مثبت و منفی دارند. بنابراین قبل از اینکه تصمیم بگیرید که کدامیک برای شما بهتر است در مورد آن ها تحقیق کنید. 

bitcoin-wallet

bitcoin-wallet

مهمترین چیزی که در مورد کیف پول باید بدانید این است که این کیف پول ها حاوی کلید ها ( رشته ای از کاراکترها ) و گذر واژه های امنی هستند که نیاز به نگهداری و حفاظت زیادی دارند. اگر آن ها را از دست بدهید دسترسی به بیت کوین ذخیره شده خود را از دست خواهید داد. در مطالب بعدی به توضیح درباره انواع کیف پول خواهیم  پرداخت.

خرید آنلاین

۲٫ یک حساب در محل مبادلات ارزی باز کنید

صرافی های رمز نگاری شده بیت کویت امکان خرید و فروش را به شما می دهند. صدها نفر در حال حاضر در این صرافخانه ها صدها نفر با سطح نقدینگی و امنیت متفاوت فعال هستند، موارد جدیدی در حال پیدایش هستند و عده ای قبلاً بوده اند. همانطور که در مورد خرید کیف پول شما باید از قبل تحقیقات کافی را داشته باشید در مورد این صرافی ها نیز باید تحقیقات لازم را انجام دهید بسته به محل زندگی شما ممکن است تنها به تعداد محدودی از این صرافی ها دسترسی داشته باشید یا اینکه خوش شانس باشید و بتوانید چندین صرافی معتبر و مشهور پیدا کنید.

بزرگترین صرافی بیت کوین در جهان در حال حاضر از لحاظ حجم دلار Bitfinex است گرچه عمدتاً جزء گرانترین ها می باشد. دیگر صرافی ها در حجم بالا Bitstamp , Poloniex , Coinbase می باشند.

اما برای مقادیر کم اکثر صرافی ها مناسب می باشند. 

برای رعایت مقررات KYC (که شامل شناسایی مشتری، ردیابی فعالیت های وی و کنترل تراکنش های مشتریان است ) و AML ( خدمات ضد پول شویی ) امروزه بسیاری از صرافی ها برای ایجاد حساب نیاز به مدارک شناسایی دارند. که معمولا شامل کپی شناسنامه یا کارت ملی و گاهی مدرکی برای آدرس شماست. 

اکثر صرافی ها برای کار خرید و فروش انتقال بانکی یا کارت های اعتباری را می پذیرند، برخی نیز از طریق پی پال ( یک شیوه انتقال پول از طریق ایمیل ) کار خرید و فروش انجام می دهند. 

در هر صرافی شیوه های پرداخت برای افتتاح حساب و شیوه پرداخت معامله متفاوت است و آن ها باید جزئیات کافی و دقیق را در مورد آن ها به شما بگویند در غیر این صورت ارائه دهنده سرویس خود را تغییر دهید. 

آن ها پول را در یک کیف پول خودکار می ریزند. این کار ممکن است چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد. توصیه می شود پس از اتمام کار پول را از کیف پول صرافی جا به جا کنید. 

خرید با پول

۳٫ یک روش خرید را انتخاب کنید:

نرم افزار هایی همچون Localbitcoins به شما کمک خواهند کرد تا افراد نزدیک خودتان را که تمایل دارند بیت کوین را با پول نقد معاوضه کنند پیدا کنید. همچنین نرم افزار LibertyX تمام فروشگاه های خرده فروشی در آمریکا که شما می توانید پولتان را تبدیل به بیت کوین کنید نشان می دهد. Paxful , WallofCoins , Bitquick شعب بانک اطراف شما را که در آن خرید و فروش بیت کوین انجام می شود نشان خواهد داد. 

خرید با پول

خرید با پول

دستگاه های خودپرداز ماشین هایی هستند که پول نقد شما را به صورت بیت کوین به حساب شما می ریزند. آنها مشابه دستگاه های خودپرداز معمولی هستند. شما با استفاده از یک حساب دارای پول و کد QR کیف پولتان می توانید پول خود را تبدیل به بیت کوین کنید. نرم افزار Coinatmradar به شما در پیدا کردن این خودپرداز ها کمک می کند. 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز Google استحریم خصوصیسیاست وشرایط استفاده.

من با این شرایط موافقم.