ویرجینی چیست

ویرجینی چیست

 معنی ویرجینی یا ویرجین Virgin

ویرجین یا ویرجینی یعنی دست نخورده ، نو ، استفاده نشده ، باکره ، دست نخورده ، پاکدامن ، عفیف ، سنبله

نمونه های استفاده از کلمه ویرجین در زبان انگلیسی

– Girls remain virgin until they are married
– دخترها تا زمانی که ازدواج کنند باکره می‌مانند.

– a virgin forest
– جنگل دست‌نخورده

مردان و زنان باکره یا ویرجین

ویرجین یا دوشیزه به کسی گفته میشود که تا به حال رابطه جنسی را تجربه نکرده باشد ،این کلمه  به معنی بی گناهی و پاکی توسط نقاش فرانسوی بنام ویلیام آدولف به میان آورده شد.

فرهنگ ها و سنتهای مذهبی درهر جایی متفاوت بوده و در این مورد ارزش و اهمیت خاصی دارد و در بعضی مذاهب نشان دهنده عفت و خلوص و ارزش یک فرد در نظر گرفته شده است ، در گذشته باکره تنها به معنی بی تجربگی جنسی را می گفته اند اما با گذشت زمان طیف وسیعی از تعاریف را در گرفته است  .

ویرجینی چیست. cafeabi.ir

تمامی حالت های مختلف مانند :

نفوذ الت تناسلی در واژن، استمنا که منجر به ضایع شدن بکارت شود،جهت گیری های جنسی مانند رابطه جنسی دهانی و مقعدی را هم شامل میشود.

دربالا گفته شد عفت یک فرد ( ویرجینی )، به این معنی که فقط شامل زنان نمی باشد بلکه مردان نیز در این مقوله می گنجند ، تا به حال هر چه در مورد ویرجینی خوانده ایم یا شنیده ایم در مورد بکارت زنان و عفت زنان بوده و این موضوع در زنان بیشتر قابل توجه بوده است ، واقعا مردان باکره به چه صورت هستند؟

رابطه جنسی قبل از ازدواج در اسلام

در فرهنگ اسلامی به خصوص در قرآن هم برای زنان وهم برای مردان مجرد و  قبل از ازدواج  رابطه جنسی را ممنوع و مورد نکوهش قرار داده است .

اما در جامعه چنین جا افتاده است که زنانی که قبل از ازدواج رابطه جنسی داشته باشند نوعی کار شم آور محسوب شده ولی در مردان مجرد که رابطه جنسی داشته باشند باکرگی اهمیتی ندارد.

برای درک بیشتر این مطلب را نیز مطالعه کنید : آموزش آداب اجتماعی دوستی با جنس مخالف

در فرهنگ های کشورهای مختلف انتظار میرود و یا تشویق می کنند که اگر مردی می خواهد رابطه جنسی برقرار کند بهتر است نامزد کند.

ویرجین virgin در پژوهش ها

در مطالعه ای که در سال ۲۰۰۳  در موسسه گات ماچر در ایالت متحده در این خصوص ( ویرجینی ) انجام شد، نشان داد که مردان در سنین ۲۰ سال روابط جنسی متعددی را تجربه کرده اند.

اغلب خانم ها باکره بودن یا ویرجینی بودن مردان را می پذیرند ولی انعکاس خانم ها در مطالعه گات ماچر نشان داد که اکثر آنها  باکرگی مردان را تا سن ۲۰ سالگی می پذیرند ولی بعد از این سن به دلیل بی تجربگی جنسی مردان که به عنوان یک صفت نامطلوب محسوب میشود در امر ازدواج را نمی پذیرند .

در فرهنگ آمریکایی به طور خاص، مردان باکره مورد تمسخر قرار گرفته و خودشان نیز از این موضوع خجالت می کشند به طوری که حتی در فیلم هایشان نیز به تصویر کشیده اند.

 دیگر نباید نگران این مسائل بود با پیشرفت علم و وجود مشاوران خانم و آقا در ممالک اسلامی در حیطه روابط زناشویی در حین ازدواج ، می توان اطلاع رسانی صحیح به زوجینی که برای ازدواج اماده میشوند  ارائه داد .

سایر کاربردهای کلمه ویرجین در جمله

virgin land
– زمین کشت‌نشده

virgin wool
– پشم خالص

virgin silver
– نقره‌ی خالص

virgin effort
– کوشش نخستین

– The candles were not virgin , they had been burned before
– شمع‌ها نو نبودند و قبلاً آن‌ها را روشن کرده بودند.

برای درک بیشتر این مطلب را نیز مطالعه کنید : آموزش آداب اجتماعی دوستی با جنس مخالف

منبع : کتاب ازدواج موفق ، نوجوانان / از مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.