هفت نکته برای انتخاب زیورآلات و اکسسوری مناسب که با لباس شما جور باشد!

هفت نکته برای انتخاب زیورآلات و اکسسوری مناسب که با لباس شما جور باشد!

چگونه از زیورآلات استفاده کنیم؟

زیورآلات هر پوشش و ظاهری را زیباتر میکنند. آن ها می توانند به ظاهر تنوع ببخشند و یا آن را از حالت رسمی خارج کنند. هر کسی به چند تیکه زیور آلات و اکسسوری نیاز دارد. از زیورآلات و اکسسوری استفاده کرده و استایل جذابی برای خود بسازید.

بخش اول

انتخاب زیور آلات بر اساس مد

هفت نکته برای انتخاب زیورآلات و اکسسوری که با لباس شما جور باشد!

یک. متناسب با موقعیت از زیورآلات و اکسسوری استفاده کنید.

زیور آلات شما باید برای جایی که قرار است بروید مناسب باشد. قرار است در محل کار حاضر شوید؟ در این صورت بهتر است در انتخاب زیور آلات خود توجه بیشتری کنید. مراسمی رسمی پیش رو دارید؟ پس بهترین زیور آلات و سنگ ها را بپوشید. به دیدن دوستان و یا به مهمانی میروید؟ ظاهری بازیگوش و بامزه و جسورانه داشته باشید.

هفت نکته برای انتخاب زیورآلات و اکسسوری که با لباس شما جور باشد!

مناسب ترین گزینه برای محل کار، زیور آلات ریز و ظریف است. بهتر است به جای گوشواره های آویزی، از گل گوش استفاده کنید. زیور آلات شما نباید شما را از تمرکز روی کارتان باز دارند. اگر نمیدانید چه چیزهایی برای محل کار مناسب هستند، به ظاهر همکاران خانم خود دقت کنید و از آن ها پیروی کنید.

دو. تمام گزینه های خود را بشناسید.

هنگام استفاده از زیورآلات، گزینه های زیادی در مقابل شما قرار دارد: دستبندها، گردنبندها، گوشواره ها، ساعت ها و انگشترها. زیورآلات از لحاظ اشکال، طول، جنس و پهنا متفاوتند. آن چه را که انتخاب میکنید باید تکمیل کننده و مطابق استایل شخصی شما باشد. اگر تازه شروع به استفاده از زیور آلات کرده اید، با یک جفت گل گوش آغاز کنید. گل گوش ها برای هر موقعیتی مناسب هستند و تقریبا با تمام زیورآلات دیگر قابل استفاده اند.

مزون

سه. لباستان را در نظر بگیرید.

اگر لباسی شلوغ با طرح های زیاد به تن دارید، باید از زیورآلات ساده استفاده کنید. اگر لباستان ساده و یا تک رنگ است، میتوانید در انتخاب زیورآلات خلاقیت بیشتری به خرج دهید. همواره به یاد داشته باشید که زیور آلات به لباس هایتان اضافه میشوند و نباید با آن چه که به تن دارید رقابت کنند.

 • اگر روی لباستان با سنگ، زنجیر و چیزهایی از این قبیل کار شده است، دیگر نیازی به استفاده از گردنبند نیست. فقط از گوشواره استفاده کنید.
 • میتوانید با هدف ایجاد هارمونی میان لباس هایتان از زیور آلات استفاده کنید. مثلا اگر لباسی مشکی و کفشی قرمز به تن دارید، از زیور آلات قرمز رنگ استفاده کنید.
 • به طور مثال شما هرگز گردنبندی بزرگ و شلوغ را با تاپی پلنگی استفاده نمیکنید. اما اگر تاپ یا بلوزی سفید و ساده داشته باشید، در انتخاب زیور آلات، دستتان بازتر خواهد بود.

زیورآلات

چهار. زیور آلات و اکسسوری مختلف را با هم ترکیب کنید.

در گذشته کسی زیور آلات طلا، نقره، مس و غیره را با هم نمیپوشید، اما امروزه شرایط تغییر کرده است. با خیال راحت از فلزات مختلف استفاده کنید. روشی برای ترکیب زیور آلات، بازی با اندازه، پهنا و بافت آن هاست. دستبندهایی با پهنای متفاوت و گردنبندهایی با طول متفاوت بپوشید.

 • همچنین میتوانید از چندین حلقه و انگشتر در انگشتان خود استفاده کنید. سعی کنید از یک انگشتر معمولی و یک انگشتر میدی (بند انگشتی) در یک انگشت استفاده کنید.
 • میتوانید از چندین گردنبند و دستبند (و ساعت مچی) استفاده کنید.
ترکیب زیورآلات

پنج. به مدل یقه خود دقت کنید

گردنبندتان باید مکمل یقه لباستان باشد. گردنبندتان باید دیده شود و در عین حال با لباستان رقابت نکند. گردنبند مناسب ظاهر شما را متعادل تر و زیباتر میکند. اما گردنبند نامناسب حواس را از آن چه که به تن دارید پرت میکند.

 • اگر یقه لباستان هفتی شکل است، از گردنبند آویزی بلند استفاده کنید. گردنبند باید دقیقا بالای خط یقه قرار گیرد.
 • با لباسی که یقه دلبری دارد، از گردنبند های کوتاه استفاده کنید.
 • لباس های یقه گرد و گردنبندهای چند لایه ترکیب زیبایی را میسازند.
لباس

شش. برای خود محور انتخاب کنید.

یکی از راه های ساده برای پوشیدن زیورآلات و اکسسوری این است که یک تکه را به عنوان محور و یا مرکز انتخاب کنید. دیگر زیور آلات باید ساده باشند. مثلا اگر گوشواره های شما زیور آلات اصلیتان هستند، باید از انگشتر ساده و گردنبند ظریف استفاده کنید.

 • اگر گردنبندتان جز اصلی است، از گل گوش های میخی و انگشتر ها و دستبندهای ساده استفاده کنید.
 • ساعت مچی و دستبند نیز میتوانند جز اصلی زیورآلات و اکسسوری شما باشند. در این صورت از گوشواره ها و گردنبندهایی که با زیور آلات مچیتان رقابت کنند، استفاده نکنید.

ست لباس و زیورالات

هفت. از یک رنگ بودن لباس و زیور آلاتتان حذر کنید.

همرنگ بودن لباس و زیور آلات و اکسوری هایتان الزامی نیست. میتوانید از چندین رنگ مکمل استفاده کنید و یا در صورتی که لباستان از رنگ های خنثی تشکیل شده است، تکه ای رنگارنگ را انتخاب کنید. اگر نمیدانید که چه رنگ هایی بیشتر به لباستان می آید، نگاهی به چرخه رنگ ها بیاندازید. رنگ لباستان را روی چرخه بیابید، در مقابل آن رنگ، رنگ های مکمل آن را پیدا کرده و استفاده کنید.

برای جست و جوی موارد ذکر شده میتوانید به راحتی از گوگل استفاده کنید .

 • اگر نمیدانید چه رنگ هایی مناسب استایلتان هستند، از زیورآلات و اکسسوری فلزی استفاده کنید.
 • الماس ها و شبه الماس ها نیز نیازی به هماهنگ بودن ب رنگ لباس ها ندارند.
 • اگر لباسی با رنگ خنثی به تن دارید (مشکی، سفید، خاکستری، …)، از زیورآلات و اکسسوری روشن و براق استفاده کنید تا به استایلتان کمی رنگ و سبک شخصی افزوده باشید .

شاید این مطلب را هم بپسندید : آموزش فرمول ترکیب رنگ موهای پرطرفدار

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.