روسیه حمایت ویژه‌ای از رمزارزهای با پشتوانه طلا خواهد کرد

روسیه حمایت ویژه‌ای از رمزارزهای با پشتوانه طلا خواهد کرد

شاید تاکنون هیچ پدیده و عضو نوظهوری در دنیای اقتصاد و امور مالی به اندازه رمزارزها، نوسانات رفتاری و سردرگمی به دولت‌ها و کشورها تحمیل نکرده است. مثلا دو کشور چین و روسیه از جمله کشورهایی هستند که رابطه‌ای نامشخص با رمزارزها در پیش گرفته‌اند. از یک سو، تعداد علاقه‌مندان به این دنیای تازه در این کشورها زیاد است و از سوی دیگر، دولت‌ها هر چند وقت‌ یک‌بار، تصمیماتی ضد و نقیض درباره قانونی بودن یا نبودن رمزارزها می‌گیرند.

با این حال برخی از شرکت‌های بزرگ حوزه بلاک‌چین از جمله کونوس، با ارائه رمزارزهای مبتنی بر فلزات گرانبها همچون کونوس گلد، گام بزرگی در تثبیت دارایی دیجیتال سرمایه‌گذاران برداشته‌اند. از طرفی در هفته گذشته، بانک مرکزی روسیه اعلام کرده است که در نظر دارد، رمزارزهایی با پشتوانه فلز گران‌بهای طلا معرفی کند و از همین رو گامی در تسهیل تراکنش‌ها و ارتباطات مالی بین‌المللی بردارد.

بانک مرکزی روسیه در استفاده از رمزارزها چگونه عمل می‌کند؟

بانک مرکزی روسیه اعلام کرده است که رمزارزهایی که با طلا پشتیبانی می‌شوند، تسهیلات زیادی را در امر پرداخت‌ها و تعاملات بین‌المللی به وجود خواهند آورد. به عقیده دولت و بانک‌ مرکزی روسیه، رمزارزها از ظرفیت بسیار زیادی برای استفاده در ارتباطات مختلف مالی برخوردارند.

روسیه

روسیه

این در حالی است که روسیه تمام پلت‌فرم‌های مرتبط با رمزارزها را قبلا مسدود و حتی فعالیت وبسایت‌هایی را که در زمینه رمزارزها فعالیت می‌کردند به کلی ممنوع اعلام کرده بود. هر چند که روسیه چراغ سبزی به رمزارزها نشان داده است اما همچنان نسبت به رمزارزهایی به غیر از استیبل‌کوین‌ها و ارزهایی که متمرکز به شمار می‌روند، روی خوش نشان نداده و معتقد است که ورود رمزارزهای مبتنی بر سیستم‌های غیرمتمرکز به نظام پولی کار اشتباهی خواهد بود.

روسیه به دنیای رمزارزهای غیرمتمرکز بازخواهد گشت؟

شنیده‌ها حاکی از آن است که پوتین، رئیس جمهور روسیه دستور بررسی امکان قانون‌گذاری در زمینه دارایی‌های دیجیتالی و رمزارزها را صادر کرده است و این خود نشان‌گر میل پنهان روسیه به بازگشت به دنیای رمزارزهاست. در واقع، کشورهای مطرح دنیا در پی بررسی ابعاد همه‌جانبه به کارگیری رمزارزها هستند ولی هر یک واکنش‌های متفاوتی را در این زمینه به معرض نمایش گذاشته‌اند. آمریکا و استرالیا در کنار کانادا از جمله موافقان پیشتازی هستند که قبل از همه در راستای قانونی ساختن امورات مرتبط با بیت‌کوین، تلاش می‌کنند.

روسیه

روسیه

اما چین و روسیه محتاط هستند و تمایل دارند تا با چراغ‌های خاموش در مسیر ورود به دنیای رمزارزها حرکت کنند. در هر حال، به نظر می‌رسد که رابطه نامشخص کشورهای مهمی نظیر روسیه با رمزارزها به زودی، حالتی مشخص و ثابت به خود بگیرد. زیرا بسیاری از مؤسسات مالی، بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ دنیا که حکم غول‌های فناوری را دارند در حال سرمایه‌گذاری برای ورود به دنیای رمزارزها هستند.

اوضاع مطلوب رمزارزهایی مانند بیت‌کوین و ورود رمزارزهای جدیدی همچون کونوس کوین

در روزها و ماه‌های اخیر هم نشان می‌دهد که در آینده از بهره‌مندی کشورها و دولت‌های مختلف از رمزارزها بیشتر خواهیم شنید. بلاک‌چین، یکی از بهترین بسترها برای ارتباطات شفاف و واضح در زمینه‌های گوناگون است. چنین چیزی از نظر رهبران دنیا، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های مختلف دور نخواهد ماند. با تصویب قوانین رسمی از سوی دولت‌ها هم امکان دسترسی به چنین ابزارها و فناوری‌های تازه‌ای برای تمام کاربران عادی میسر خواهد شد.

شاید این مطلب رو هم دوست داشته باشید : تعریف بیت کوین و استخراج آن به زبان ساده

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.