بیت کوین کش ( BCH ) چیست؟

بیت کوین کش

بیت کوین کش یک ارز دیجیتال با انتقال همتا به همتا و غیرمتمرکز است که بدون واسطه هیچ شخص ثالث یا بانکی کار می کند. این ارز در اول آگوست ۲۰۱۷ به عنوان یک نسخه جدید و آپدیت شده  از بیت کوین ارائه شد که هدف از آن انجام انتقال و پرداخت های مالی سریعتر و کم هزینه تر نسبت به بیت کوین بوده است.

بیت کوین کش با افزایش سایز بلاک خود از ۱MB به ۸MB باعث افزایش سرعت معاملات و همچنین کاهش هزینه ها شد. هرچند که بسیاری از طرفداران بیت کوین بر این باورند که این افزایش بلاک ها نوعی بی اعتمادی و ناپایداری و عدم امنیت را در شبکه بیت کوین به وجود آورده است. 

تاریخچه بیت کوین کش

بیت کوین کش قدمت زیادی ندارد اما توانسته است جایگاه خود را در بازار ارزهای دیجیتال  به عنوان چهارمین ارز و یکی از ارزهای قدرتمند تثبیت کند. در ابتدا بهتر است به معنی هاردفورک (HardFork) بیت کوین بپردازیم.

فورک به معنی اصلاح در یک کد موجود است، به طور مثال با انجام اصلاحاتی بر روی کدهای بیت کوین فورک هایی همچون بیت کوین کش و بیت کوین گلد به وجود آمدند. البته قبل از آن ها نیز فورک هایی همچون بیت کوین XT و بیت کوین آنلیمیتد Unlimited توسعه یافته بود که به علت عدم پذیرش با شکست رو به رو شد. 

بیت کوین کش

بیت کوین کش

این تغییرات در بیت کوین کش باعث شد حجم هر بلوک از ۱ مگابایت ( که در بیت کوین بود) به ۸ مگابایت برسد. همچنین  در بیت کوین کش کد SegWit حذف شد که با این حذف فضایی در هر بلوک خالی و آزاد شد. با این تغییرات و اصلاحات تعداد تراکنش ها در هر ساعت افزایش یافت. 

تفاوت های میان بیت کوین و بیت کوین کش

از آنجایی که بیت کوین کش برگرفته از بیت کوین است پس از لحاظ ساختاری شباهت های زیادی بین آنها وجود دارد اما از نظر بسیاری از افراد  بیت کوین کش توانسته است مشکلات بیت کوین را رفع نماید و روز به روز محبوب تر شود.

با این حال تفاوت هایی بین این دو وجود دارد که درواقع مزیت های بیت کوین کش نسبت به بیت کوین است.

این تفاوت ها عبارتنداز :

• ارتقاء اندازه هر بلوک از MB 1 به MB 8 در بیت کوین کش

• حذف کد Segwit در بیت کوین کش

• کاهش زمان و کارمزد تراکنش بیت کوین کش نسبت به بیت کوین

• کاهش اختلالات کاربری در بیت کوین کش با همزیستی Coexistence

• استفاده از الگوریتم sighash برای جلوگیری از حملات هکری بازپخش و تکرار

• کاهش سختی استخراج در بیت کوین کش

خرید و فروش بیت کوین کش

برای خرید و فروش بیت کوین کش می توان به چندین سایت معتبر و بزرگ در دنیا مراجعه کرد  و با دلار یا بیت کوین یا سایر ارزها بیت کوین کش به دست آورد صرافی هایی همچون Changelly  وShapeshift  به سرمایه گذاری شما بر روی انواع ارزهای دیجیتال کمک خواهند کرد. 

بیت کوین کش

بیت کوین کش

همچنین همانطور که Coinbase وعده داده بود به طور رسمی بیت کوین کش را به لیست ارزهای خود اضافه و آن را وارد چرخه معاملاتی خود کرد.

  اما اگر شما در ایران هستید می توانید با مراجعه به سایت www.bidarz.ir به خرید و فروش این ارز بپردازید. 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز Google استحریم خصوصیسیاست وشرایط استفاده.

من با این شرایط موافقم.