الکسا یک رتبه مشخصی از ۱ تا ۲۴۰۰۰۰۰۰ است که برای وبسایت‌ها در نظر گرفته می‌شود. هر چه این رتبه کم‌تر باشد یعنی میزان محبوبیت و برتری سایت شما در بین سایر سایت‌ها بیشتر است. در تمامی کشورها به خصوص ایران این رتبه را معیاری بر بهتر بودن و برتری یک سایت می‌دانند و تمامی وبمستران سعی می‌کنند عملیاتی را برای بهبود رتبه الکسا انجام دهند. در این مقاله قصد داریم چند روش اصولی برای بهبود رتبه الکسا را به شما بگوییم اما قبل از آن بد نیست ببینیم الکسا چطور محاسبات خود را انجام می‌دهد؟

الکسا چگونه اطلاعات را دریافت می‌کند؟

الکسا دارای یک پنل داده بزرگ ترافیک است که میلیون‌ها نفر از مردم سراسر جهان را تشکیل می‌دهد. بر اساس داده‌های این نمونه، الکسا تعداد بازدیدکنندگان را در تمامی سایت‌های اینترنتی برآورد می‌کند. این‌ یک محاسبه پیچیده است که شامل شناسایی و حذف ترافیک جعلی یا هرزنامه نیز می‌شود، بنابراین شما می‌توانید بهترین تصمیم را برای کسب‌وکار خود بگیرید و بهبود رتبه الکسا را امکان‌پذیر سازید.

بهبود رتبه الکسا چگونه امکان‌پذیر است؟و اما چگونه باید رتبه الکسا را کاهش داد یا بهبود بخشید؟

با چند فاکتور مشخص و با تمرین مستمر روی آن‌ها می‌توانید رتبه الکسای خود را بهبود ببخشید.

۱- محتوای با کیفیت و جذابی را تولید کنید: هر طور که به این مسئله فکر کنید، تولید محتوا یک اصل است. هرگز نباید از آن غافل شوید زیرا محتوا همیشه پادشاه و سرور سایت شماست. پس آن را جدی بگیرید و با دقت و مهارت خاصی به تولید آن بپردازید.

۲- از سایت‌های مرتبط لینک دریافت کنید: این مدل دریافت لینک را بک‌لینک می‌گویند. بسیار موثر و سازنده است به شرط آنکه از سایت‌های استاندارد و قابل قبولی باشد.

۳- کلمات کلیدی درستی را انتخاب کنید:

برای اینکه بتوانید یک مقاله بنویسید، باید کلمات کلیدی خوبی را انتخاب کنید. بهترین کلمات کلیدی و مترادفات آن در مقاله به بالا رفتن سطح مقاله کمک می‌کند و مطمئنا بر روی الکسای سایت شما نیز تاثیر خوبی می‌گذارد.

۴- استراتژی بازاریابی رقبا را بررسی کنید:

مطمئنا افرادی که رقبای شما هستند، استراتژی خوبی را برای خود در نظر گرفته و در آن جهت فعالیت می‌کنند. حتما آن‌ها را مورد رصد و بررسی قرار دهید.

۵- از بهترین شیوه‌های سئو استفاده کنید:

سئو یک دریای بیکران است که باید آن را در سرلوحه کار خود قرار دهید. اگر خودتان آگاهی خوبی درباره آن دارید که چه بهتر اما اگر ندارید، می‌توانید مطالعه کنید، بیاموزید یا در نهایت از یک متخصص سئو کمک بگیرید.

۶- استفاده از شبکه‌های اجتماعی:

به اشتراک گذاری اطلاعات و مقالات سایت در شبکه‌های خود عاملی بر پیروزی و موفقیت سایت است. چرا که کاربران زیادی را به سمت سایت شما روانه می‌کند.

۷- نصب نوار ابزار الکسا در تمامی مرورگرها:

حتما روی مرورگرهای خود نوار ابزار الکسا را نصب کنید. این موضوع بصورت مستمر روی بهبود رتبه الکسای شما اثرگذار و مفید است.

حتما به رتبه الکسای خود اهمیت دهید. این یک نوع راه سنجش است و برای صاحبان سایت‌ها نیز مهم است. اگر می‌خواهید در رقابت بین کاربران خود پیروز شوید حتما در پی بهبود رتبه الکسا باشید.