انتقال بیت کوین چگونه انجام می شود؟

انتقال بیت کوین چگونه انجام می شود؟

در نسخه ساده آن:

اگر می خواهید از کسی بیت کوین دریافت کنید فقط کافی است آدرس خود را بدهید. در این حالت تمام شبکه بیت کوین بررسی خواهد  شد که شما قصد گرفتن بیت کوین دارید. اول بررسی می شود که فرستنده ، بیت کوین هایی دارد که قصد ارسال آن را دارد و دوم اینکه این بیت کوین ها قبلاً برای کسی ارسال نشده باشد.

پس تائید این اطلاعات انتقال در یک بلوک قرار می گیرد که این بلوک به بلوک قبلی متصل می شود. این یک شبکه blokchain  را تشکیل می دهد که در آن اطلاعات را نه می توان از بین برد و نه آن را دستکاری کرد. زیرا این امر تمام زنجیره بلوک ها را به هم می ریزد.

دریافت بیت کوین پیچیده تر است:

کیف بیت کوین در اصل وظیفه نگهداری بیت کوین های شما را ندارد. کیف پول چیزی است که آدرس شما را نگه می دارد تا انتقالات شما ثبت شود و تعادل در حساب شما نگه داشته شود. این آدرس یک کلید عمومی دارد که شامل یک رشته طولانی است که از ۳۲ حرف و شماره تشکیل شده و یک کلید خصوصی که از ۶۴ حرف و عدد تشکیل شده است. .

کلید خصوصی بسیار مهم است و محافظت از آن بسیار مهم است. دو کلید با یکدیگر ارتباط دارند. کلید عمومی شما از طریق ورود به کلید خصوصی ساخته می شود اما از طریق کلید عمومی هیچ دسترسی به کلید خصوصی وجود ندارد.

دریافت بیت کوین

دریافت بیت کوین

کلید خصوصی بسیار اهمیت دارد چرا که برای انتقال بیت کوین از آدرس و حساب شما باید با کلید خصوصی امضا شود. برای هر انتقال شما مبلغی که می خواهید ارسال کنید و آدرس گیرنده و کلید خصوصی را در نرم افزار بیت کوینی که روی گوشی یا کامپیوتر شما نصب است وارد کرده و ارسال را انجام می دهید. 

سپس صحت این انتقال با مطابقت دادن کلید عمومی شما با کلید خصوصی که وارد کرده اید توسط شبکه بیت کوین تائید می شود.

یعنی اینکه بیت کوینی را که شما انتقال می دهید قبلاً ارسال نشده است. این یکی از نبوغ های بیت کوین است.

که اگر کلید خصوصی و کلید عمومی ( آدرس ) شما مطابقت داشت بدون شناسایی امضا انتقال انجام خواهد شد (بسیار زیرکانه).

سپس شبکه تائید می کند که قبلاً این بیت کوین از طریق حساب شما پرداخت شده است یا خیر و این کار را بررسی تاریخچه نقل و انتقالات شما انجام خواهد داد. چرا که بیت کوین آدرس ( کلید عمومی ) شما را داشته و تاریخچه همه نقل و انتقالات شما در آدرس موجود می باشد. به گفته ای دیگر بیت کوین حاوی یک دفتر کل است که در آن لیستی از آدرس ها و مقدار بیت کوین های آن موجود است. 

پیچیده تر از آن : 

هنگامی که انتقال شما تائید می شود بلوک این انتقال به بلوک های قبلی اضافه می شود. 

برای فهم بیشتر در مورد “هش” به اختصار بحث خواهیم کرد. 

هش رشته ای از کاراکترها و یک معادله ریاضی پیچیده با توابع خاص است که بر اساس داده ها و اطلاعات شما به صورت یک رشته ۶۴ حرفی بوجود می آید. هش یک رشته تصادفی نیست. بر اساس اطلاعات و داده های شما به وجود می آید. و اگز شما آن داده ها یا اطلاعات را تغییر دهید هش تغییر می کند و یک رشته ۶۴ حرفی کاملاً متفاوت ایجاد می شود.

به عنوان مثال باید گفت هر انتقال شما یک بلوک را تشکیل می دهد که این بلوک شامل اطلاعات آن بلوک ، هش ایجاد شده در آن بلوک بر مبنی اطلاعات آن و هش بلوک قبلی است.  و این باعث ایجاد یک زنجیره می شود و اصطلاح blockchain را به وجود می آورد.

اگر شما اطلاعات را تغییر دهید این هش تغییر می کند و با تکرار این تغییر مجدداً هش تغییر کرده و چون هر بلوک هش بلوک قبلی را دریافت می کند با تغییر این هش ها بلوک بعدی شما نیز تغییر خواهد کرد و به همین ترتیب تمام بلوک های بعد  آن تغییر می کند. به همین دلیل است که دستکاری کردن در یک بلاکچین کاری بسیار دشوار است.

و از آنجایی که این بلوک ها توسط ماینر های شبکه بیت کوین در حال بررسی هستند شما با تغییر دادن هش ها باید بیش از  ۵۰ درصد این ماینر ها را با خود همراه سازید. و از آنجایی که تعداد این ماینر ها بسیار زیاد است و در سراسر جهان پخش شده اند این کار غیر ممکنک به نظر می آید. این چیزی است که بیت کوین را ضد جعل ساخته است. 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز Google استحریم خصوصیسیاست وشرایط استفاده.

من با این شرایط موافقم.