اموزش آداب اجتماعی دوستی با جنس مخالف

اموزش آداب اجتماعی دوستی با جنس مخالف

هر جامعه فرهنگ مختص به خود را دارد و مردم آن مطابق با همین فرهنگ ها شکل می گیرند و این موضوع مسئله ای است که در برخی کشورها عادی و در دیگری ناهنجاری محسوب میشود و تنها چیز مشترک اسم دوست پسر یا دوست دختر است که استفاده می شود.

این نکته لازم به ذکر است که در هر کشور کلمه دوست پسر به دو شکل تلفظه می شود، دوست پسر یا دوستِ پسر که تفاوت بسیاری باهم دارند.

دوست پسر/ دختر :

منظور کسی است که با آن خلا عاطفی خود را پر می کنید و از نظر عاطفی به شما نزدیک است.
دوستِ پسر/ دختر: فردی است که به او هیچ حسی ندارید و مانند یک دوست معمولی با او صحبت می کنید.

آنتونی رابینز :

هر کودک از همان زمان کودکی به جنس مخالف به عنوان دوستی خوب نیاز دارد تا طرز صحیح صحبت و رفتار کردن با دیگران را بیاموزد و ترس ارتباط با پسر یا دختری دیگر بریزد. هرگز دختر/پسر خود را از پسر/دختر دور نکنید چرا که در آینده رفتار در جامعه تاثیر منفی می گذارد و درصورت نزدیک شدن جنس مخالف فکرهای دیگر به ذهن شان می رسد فقط باید از همان کودکی ارتباط درست را به آن ها بیاموزیم.

آداب اجتماعی دوستی با جنس مخالف

همیشه اول باشید!!!

سعی کنید اولین فردی باشید که به فرزندان خود مسایل اجتماعی را آموزش می دهید یا برای انجام این کار آن ها را به مشاوره ببرید.

ریشه آموزش مقابله با ناهنجاری های جامعه در کودکی است با آموزش صحیح فرزند خود را از خیلی از اتفاقات آینده نجات می دهید ولی متاسفانه در ۶۰ درصد کشورها این مسئله سرکوب شده است و نوجوانان خود از تلویزیون یا سایت های مختلف این مسایل را می آموزند و در این میان مطالبی را که نباید بدانند نیز می فهمند و این امر باعث تحلیل روحیه نوجوان می شود.

در کشورهای مختلف فرهنگ های متفاوتی وجود دارد، برای مثال؛

در کشور اسپانیا از همان ۶ سالگی که کودکان به مهد کودک می روند به روش های مختلف و با استفاده از کتاب های مصور کارتنی به کودکان چگونگی بچه دار شدن و مسایل دیگر را به طور عادی یاد می دهند. در کشور آمریکا آموزش روابط جنسی ممنوع است و فقط مدارس غیر دولتی حق آموزش دارند و به طور رسمی در دوره دبیرستان آموزش داده می شود.

در کشورهای عربی به طور کامل آموزش این مسایل و طرز برخورد با جنس مخالف ممنوع است

و حتی کتاب ها مدارس آن ها تفکیک جنسیت شده است. در کشو هایی چون ایتالیا و برزیل و فرانسه این مسائل عادی است و سخت نمی گیرند. بنا بر شرایط تاثیرگذاری فرهنگ ها روی یکدیگر نوجوانان تحت تاثیر قرار گرفتند و عقاید هر جامعه متناسب با خود تغییر کرده است و گرایش افراد به سمت نو جهت گرفته است.

داشتن دوست دختر پسربیشترین حرفی که نوجوانان چه دختر و چه پسر در دوران نوجوانی به بعد با یکدیگر می زنند صحبت کردن درباره فردی است که به آن علاقه دارند. برای نمونه دختری از یک پسر خوشش می آید؛ در جامعه باز می رود و به او می گوید یا در شرایطی با هم صحبت می کنند و نطراتشان را می گویند و اغلب از روی حوس به یکدیگر نزدیک نمی شوند .

اگر درست آموزش دیده باشند ولی در جامعه بسته که این موضوع یک ناهنجار تلقی نمی شود

دختر به دوستان خود می گوید آن دوستان به پسر یا دوستان پسر منتقل می کنند و آن ها با هم قرارهای مخفی می گذارند اگر پسر خوب باشد رابطه خوب پیش می رود و اگر پسر بی مسئولیت باشد و از نظر روحی آماده نباشد دختر مورد آزار و اذیت قرار خواهد گرفت و طرد می شود. همه این مسائل ریشه در آموزش اشتباه بزرگ تر ها به فرزندان و زشت دانستن مطرح کردن این موضوعات است.

آداب اجتماعی دوستی با جنس مخالف

دوست بودن با جنس مخالف در جهان سوم یکی از دغدغه های اصلی اجتماع است که نمی دانند افکار خود را طبق فرهنگ های باز و غربی پیش ببرند یا از فرهنگ خود پیروی کنند همین مسئله شروع تداخل در شخصیت های فرد است.
این بدان معنی نیست که در کشورهای آزاد مشکل هایی چون تجاوز و آزارهای روحی نوجوانان پیش نمی آید چه بسا که این مسئله ۵ درصد بیشتر از جاهای دیگر در این کشورهاست ولی سعی می کنند آموزش های لازم برای مقابله با این شرایط را نیز به کودکان آموزش دهند و از همان برای جان خود آگاه باشند و در این شرایط سکوت نکنند.

داشتن دوست دختر/ پسر فقط و فقط برای رفع نیاز جنسی نیست

بلکه برای داشتن حس آرامش و رشد و ترقی و اهداف موفقیتی نیز هست ولی متاسفانه در کشورهایی با فرهنگ های ضعیف پسر ها تنها برای رفع نیاز جنسی و دختر ها برای پول و رفع نیاز مالی خود به یکدیگر نزدیک می شوند و به همین دلیل است که این مسئله ناهنجاری یک جامعه است.

داشتند دوست دختر/ پسر فقط و فقط برای رفع نیاز جنسی نیستبرای جلوگیری از تصور لشتباه دیگر در همان ابتدا باید خانواده های خود را به درستی با این مسئله آشنا کنید و با تایید آن ها وارد رابطه شوید و خود را درگیر حاشیه های آن نکنید.

حتما بخوانید : سلامت جنسی و آموزش سلامت جنسی

کافه آبی

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.