اماکن دیدنی مسکو

اماکن دیدنی مسکو

مسکو پایتخت کشور روسیه و یکی از زیباترین مقاصد گردشگری دنیا با معماری و تاریخ وصف ناشدنی خودش همیشه فرصت مناسبی برای تفریح و لذت را فراهم آورده است. از خیابانهای مشهور و جذاب گرفته با موزه ها و پارکهای چشم نواز و کلیساهای و مکانهای مذهبی که تاریخ و فرهنگ و هنر را در خود خلاصه کرده‌اند.

جاذبه های تاریخی، فرهنگی مسکو :

کاخ کرملین :

کاخ کرملین

کرملین میراث و نماد قدرتمندی از دو فرهنگ امپریالیستی مسکو قرون وسطا و اتحاد جماهیر شوروی است.

مکانی که حدود ۷۰ درصد آن امروزه قابل بازدید نمی باشد اما همان میزان قابل بازدیدش آنقدر جذابیت دارد که شما را برای چند روزی مشغول خواهد کرد. مسکو شهری است که تاریخش از ۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح آغاز شده اما تمدن ماندگار آن از حدود ۱۱۴۷ شکل گرفته است.

نمای داخل کاخ کرملین

دو میدان اصلی این منطقه با نام سوبورنایا که قلب سیاسی و مذهبی و ایوانوفسکی که قلب تجارت و مدیریت مسکو است به همراه برج و باروهای قلعه ها از برج شوروی، تزار، پتر، ترینیتی و غیره گرفته تا کلیساهای مشهوری همچون کلیسای مقدس (جامع) تا کاخهای بزرگ و مشهورش همچون کاخ بزرگ کرملین که خانه تزارهای روس در قرن ۱۹ بوده، کاخ ترمه که ساختاری مرحله‌ای و لایه‌ای داشته و محل زندگی تزارها در قرن ۱۷ بوده و سمبلهای قدرت و پادشاهی همچون توپ انداز و زنگ تزار همگی نشان از شکوه و جلال این سرزمین را در خود جای داده‌اند.

میدان سرخ :

میدان سرخ

میدان سرخ

اولین محل بازدید هر گردشگر روسی میدان سرخ است. شاید بتوان به جرأت گفت جرء معدود مکانهای شهری دنیا است که قرنها به همین شکل باقی‌مانده است. این میدان انواع نمادها و جاذبه های توریستی را در خود جای داده است.

میدان سرخ مسکو

میدان سرخ مسکو

از کلیسای سنت باسیل در قرن ۱۶ که به عنوان یکی از مشهورترین آثار هنری-معماری دنیا بوده تا مقبره لنین و دیوار کرملین تا یکی از بزرگترین فروشگاههای دنیا به نام GUM را در بر گرفته است و مکانی جذاب برای هر گردشگر به حساب می‌آید تا بتواند ساعتها در آنجا به تفریح و لذت بردن از این جاذبه ها توریستی بپردازد.

خیابانهای مشهور:

تِورسکای: از زمان قرون وسطا خیابان مرکزی شهر بوده و در آن رستورانها و مراکز خرید معتبر بسیار وجود دارد.

اولیتسا: خیابانی کوچک از میدان سرخ آغاز شده که قدیمی ترین خیابان مسکو بوده و هنوز هم در آن ساختمانها خاص و قدیمی از مرکز تجارت گذشتگان پیدا می‌شود .

بولشایا: خیابان مرکزی محل زندگی بسیار از مشاهیر و افراد برجسته مسکو و روسیه می‌باشد.

نیکولسکایا اولیتسا: بخاطر وجود مراکز آموزش عالی در این خیابان که از میدان سرخ نیز شروع می‌شود به این مسیر، خیابان روشنفکری روسیه گفته می‌شود.

کوزنتسکی: خیابانی با عجایب فراوان که جامعه مدرن مسکو را با فروشگاهها و جذابیتهای زیبایی به نمایش می‌گذارد.

موزه ها :

شهر مسکو مملو از انواع موزه های تاریخ طبیعی، معاصر، تاریخی، هنری و بیوگرافی است. اما از میان تمامی آن‌ها اگر بخواهیم مناسب‌ترین ها در هر دسته را برای شما نام ببریم باید به موزه تئاتر، موزه هنرهای کاربردی و فولکلور، موزه ملی شرق در دسته موزه های هنری، موزه یادبود کیهان شناسی در حوزه موزه های معاصر، موزه یوری اورلو در زمینه تاریخ طبیعی، موزه تاریخ ملی و موزه ملی جواهرات روسیه اشاره کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز Google استحریم خصوصیسیاست وشرایط استفاده.

من با این شرایط موافقم.