منظور از اصطلاح گاوها و خرس ها در ارز دیجیتال

منظور از اصطلاح گاوها و خرس ها در ارز دیجیتال

چه در بازار ارز دیجیتال یا رمز ارزها فعال باشید و چه در بازار فارکس به فعالیت مشغول باشید و چه در دنیای کریپتو، حتما بارها به اصطلاحات bullish ( گاوها ) و bearish (خرس ها ) برخورد کرده اید. اما این واژه ها از کجا آمده اند و چه نشانه هایی دارند؟ در این مقاله به بررسی این این دو اصطلاح و معنی و مفهوم آن می پردازیم. 
در واقع تمامی کسانی که در بازار های ارزی کار میکنند با این دو اصطلاح آشنایی کاملی دارند. این دو واژه نشانه ی دو روند کاملا مخالف یکدیگر می باشند. یعنی گاوها روند صعودی و خرس ها روند نزولی .

اینکه چرا برای توصیف بازار از خرس و گاو استفاده می کنند را در این مقاله با هم بررسی میکنیم. مطمینا در مقالات تحلیلی ما در باره ی ارز دیجیتال با این دو واژه زیاد سر و کار خواهید داشت. پس حتما این مقاله را بخوانید و ویدئوی آخر صفه رو حتما ببینید .

منظور از اصطلاح گاوها و خرس ها در ارز دیجیتال

منظور از اصطلاح گاوها و خرس ها در ارز دیجیتال

تعریف معنی اصطلاح گاوها bullish

bullish  از ریشه کلمه bull به معنی گاو نر می‌آید و با توجه به جهت شاخ های گاو به سمت بالا و روند صعودی بازار را نشان می دهد و نشان دهنده ی بازاری است که در آن اعتماد سرمایه گذاران افزایش می یابد و به امید افزایش قیمت در آینده (سود در سرمایه گذاری) به افزایش سرمایه گذاری می پردازند. این بازار عمدتا قدرت خریداران در کنترل بازار را نشان می دهد. 

گاوها ” یا به عبارت بهتر گاوهای نر نماد سرمایه گذارانی هستند که معتقدند قیمت سهام با رشد مواجه خواهد شد. گاوها نماد سرمایه گذاران موفق و امیدوار است. در واقع این دسته از سرمایه گذاران ریسک پذیرتر هستند هرچند ممکن است که همیشه موفق عمل نکنند.

تعریف معنی اصطلاح خرس ها bullish

bearish که از ریشه کلمه bear به معنی خرس است و نشان از وضعیت ایستایی خرس به سمت پایین دارد و روند نزولی بازار سهام یا ارز دیجیتال را نشان می دهد و نشان دهنده ی ترس، بدبینی و بی اعتمادی سرمایه گذاران به روند کنونی بازار است (ضرر در سرمایه گذاری) در این نوع بازار فروشندگان، قدرت و کنترل بازار را در اختیار دارند. 
“خرس ها” بر این نکته اعتقاد دارند که ممکن است قیمت سهام با افت مواجه شود. خرس نماد سرمایه گذاران شکست خورده و ناامید است.

ویذئو جامع آشنایی با مفاهیم و اصطلاحات بازار ارز دیجیتال و یا رمز ارزها

بیشتر بدانید :

انتقال بیت کوین چگونه انجام می شود؟

ویدئوی آموزش دریافت ارز دیجیتال اتریوم رایگان

 

منبع: تحلیل قیمت ارز دیجیتال

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.