اصطلاحات رایج و کاربردی در بازار ارزهای دیجیتالی

اصطلاحات رایج و کاربردی در بازار ارزهای دیجیتالی

دنیای ارزهای دیجیتالی بسیار عظیم و گسترده است و برای قدم گذاشتن در آن نیاز به درک عمیقی از کلمات و اصطلاحات کاربردی در بازار ارزهای دیجیتالی است. یادگیری کلمات اساسی و لغات پایه در بازار ارزهای دیجیتالی به شما در درک بهتر مفاهیم و موضوعات کمک می کند. به همین منظور سایت رمزینکس در این مقاله به معرفی کلمات و اصطلاحات کاربردی در بازار ارزهای دیجیتالی پرداخته است. جهت اطلاع بیشتر از این موضوع لطفا در ادامه‌ی مطلب با کافه آبی همراه  باشید.

 اصطلاحات رایج در بازار ارزهای دیجیتالی

در ادامه‌ی مطلب به ارائه‌ی اصطلاحات کاربردی در بازار ارزهای دیجیتالی پرداخته شده است :

Blockchain (بلاکچین)

بلاکچین یکی از تکنولوژی های اساسی در ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین است. در شبکه‌ی بلاکچین، تمام تراکنش های یک سیستم در داخل بلاک ها سازماندهی شده و سپس در داخل یک زنجیره با استفاده از ارزهای دیجیتالی مرتبط می شود.

Altcoin (آلت کوین)

آلت کوین نام مستعاری است که برای تمامی ارزهای دیجیتالی به غیر از بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد. این نام مستعاری از اصطلاح alternative coin گرفته شده است.

Cryptography (رمزنگاری)

رمزنگاری به مطالعه راهبردها و پیاده سازی تکنیکی، جهت تضمین حفظ حریم خصوصی و یکپارچگی اطلاعات مبادله شده بین دو یا چند بخش، گفته می شود.

به عنوان مثال، اگر می خواهید یک پیام به یک دوست ارسال کنید و بخواهید اطمینان حاصل کنید که تنها او بتواند آن را بخواند، می توانید حروف را با یک عدد یا نماد خاص جایگزین کنید.

 اصطلاحات رایج در بازار ارزهای دیجیتالی

اصطلاحات رایج در بازار ارزهای دیجیتالی

Wallet (کیف پول)

کیف پول ارزهای دیجیتالی قابلیت ذخیره‌، ارسال و دریافت ارزهای دیجیتالی را دارا است و به صورت نرم افزاری و سخت افزاری در دسترس می باشد.

ICO

ICO یک مدل جدید در افزایش بودجه برای پروژه­های جدید است. این رویداد زمانی اتفاق می افتد که یک پروژه رمزنگاری از ارزهای دیجیتالی راه اندازی شده و به سرمایه گذاران اول اجازه می دهد آنها را خریداری کنند.

Token (توکن)

واحدهایی که در بازار ارزهای دیجیتالی، عملکرد فراتری نسبت به ارزش پول دیجیتالی داشته باشد، توکن نامیده می شود.

Mining (استخراج)

استخراج فرآیندی است که توسط آن تراکنش‌ های تایید شده با استفاده از قدرت پردازش کامپیوتر یا gpu استخراج می شوند. فرآیند استخراج شامل پردازش تراکنش ها در بلاک ها و تلاش برای حل الگوریتم های سخت و پیچیده‌ی محاسباتی است.

Miner (ماینر)

ماینر از جمله کلمات پر کاربرد در بازار ارزهای دیجیتالی است که به یک فرد، گروه یا شرکتی اطلاق می گردد که درگیر استخراج ارزهای دیجیتالی است.

Satoshi (ساتوشی)

ساتوشی نام کوچک‌ ترین واحد بیت کوین است که نشان دهنده‌ی  ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین می باشد.

Exchange (صرافی)

یک پلت فرم آنلاین که در آن کاربران می توانند یک رمزنگاری مجازی را برای یک دیگر مبادله کنند. برخی از مبادلات نیز کاربران را قادر می سازد ارزهای دیجیتالی را به ارزهای فیات تبدیل نمایند.

Smart contract (قرارداد هوشمند)

قرارداد هوشمند یکی دیگر از اصطلاحات کاربردی در بازار ارزهای دیجیتالی اس این قرارداد یک قرارداد دیجیتالی است که به صورت خودکار توسط نرم افزار مخصوص تکمیل و اجرا می شود.

Private key (کلید خصوصی)

یک کلید خصوصی، دنباله‌ای از کاراکترها به صورت تصادفی است که به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند از ارزهای دیجیتالی ذخیره شده‌ی با امنیت بالا استفاده کنند.

Mining Pool (استخر استخراج)

استخر استخراج ارزهای دیجیتالی، به گروهی از ماینرها گفته می شود که قدرت محاسباتی خود را برای استخراج ترکیب کرده، این اجازه می دهد که پاداش ها به صورت پیوسته بین افراد در استخر توزیع شود.

Bull (گاو نر)

گاو نر نشان دهنده­ی وضعیت مطلوب و قابل اعتماد و روند صعودی در بازار ارزهای دیجیتالی جهت امید به افزایش قیمت در آینده است.

Bear (خرس)

خرس نشان دهنده­ی وضعیت بد و روند نزولی بازار ارزهای دیجیتالی به سمت پایین است.

Whale (نهنگ)

Whale به اشخاصی گفته می‌شود که سهام قابل توجهی در بازار ارزدیجیتالی داشته باشد.

Digital Asset (دارایی دیجیتالی)

نه تنها ارزهای دیجیتالی بلکه فروشگاه های دیجیتالی که قادر به مبادله‌ی آزاد می باشند هم نیز به عنوان دارایی دیجیتالی شناخته می شوند.

ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال

Proof of Work

Proof of Work نوعی از الگوریتم استخراج بیت کوین است که تعیین کننده‌ی معاملات در بلاکچین و تابع هش رمزنگاری شده است.

از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، صمیمانه از شما سپاسگزاریم، همانطور که گفته شد با یادگیری کلمات و اصطلاحات کاربردی در بازار ارزهای دیجیتالی که در قسمت بالا به آن ها اشاره شد، قادر به درک مفاهیم و مقالات این حیطه خواهید بود.

منبع : رمزیکس

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.